Poznámka: Tento blog byl přemístěn z www.kawaiiland.sblog.cz z důvodu ukončení služby SBLOG.
Ve všech mých obrázcích však zůstal vložený původní odkaz - přiznám se, že po přemístění blogu už
jsem neměla sílu předělávat ještě odkazy ve všech obrázcích. Prosím tedy o pochopení.
Nekopírujte, prosím! Všechny články na tomto blogu jsou stoprocentně mou vlastní prací (napsané
z vlastních zkušeností a znalostí). A pokud není uvedeno jinak (viz minimum obrázků s připsaným zdrojem),
jsou i obrázky mé vlastní fotografie či skeny.

Kamio

30. prosince 2011 v 19:47 | Tsuki |  ~Kamio~
Kamio, neboli celým názvem Kamio Japan (カミオジャパン, japonsky čteno Kamio Džapan), je další z japonských společností zaměřujících se na kawaii design. Jedná se o poměrně rozsáhlou společnost, která ve světě kawaii stojí v oblíbenosti nejspíš na třetím místě hned po společnostech Sanrio a San-X. V podstatě je faktem, že i délkou své tradice stojí po výše zmíněných společnostech na třetím místě, jelikož byla založena již roku 1987. Její sídlo najdeme v Ósace.

Společnost Kamio se od počátku soustředí na produkci roztomilých papírenských potřeb, ale jako každá jiná "kawaii" společnost sem tam vyváří i jiné zboží jako přívěsky, pouzdra, apod.

Internetové stránky: www.kamiojapan.jp

Postavičky a design:
Společnost Kamio vytvořila za dobu své existence obrovské množství různých postaviček. Hodně z nich se objevilo jen na krátkou dobu jako postavičky určité série psacích bloků, samolepek a podobně. Některé jsou však již roky oblíbené, a tak s nimi v průběhu let vzniklo množství různých sérií produktů. Také je zajímavé, že kromě vlastních originálních postaviček produkuje společnost Kamio v Japonsku i zboží s cizími oblíbenými postavičkami, jako jsou některé postavičky od Disneye (vlastním třeba blok se speciálním japonským designem s Alenkou v říši divů, viz mé skeny), nebo postavička Hello Kitty od Sanria, či Snoopy. Je to tím, že Kamio na tyto postavičky koupila licenci, takže je může ve svých vlastních designech používat.

Nejoblíbenější originální postavičkou společnosti Kamio je bezesporu Puku Puku Awawa-chan (český přepis: Puku Puku Awawa-čan), dále mezi poměrně oblíbené postavičky patří Elite Banana Banao (Elitní banán Banao) nebo Love Tomo.

Puku Puku Awawa-chan
Awawa-chan je postavička bublinky, která se podle všeho zrodila z mýdla. Tento design zahrnuje také jeho kamarády, kteří si s bublinkou Awawa dokážou hrát kdekoliv, kde jsou bubliny nebo pěna.

Awawa-chan a jeho kamarádi:

U tohoto designu jsou promyšlené charaktery všech postav, jak vidíte na obrázku (japonské popisy):
Vlevo nahoře vidíme samotnou hlavní postavu Awawa-chan, poté jeho červenou starší sestru Oyuyu Nesan (český přepis Ojuju Nésan, tedy "Sestra Horká Voda"), která se pořád jen zlobí a její oblíbená průpovídka je "Jestli na mě sáhneš, tak tě spálím!". Dále vidíme na obrázku Star-chan (Star-čan, neboli "Hvězdička"), což je mýdlo ve tvaru hvězdy a údajně kdo tuto hvězdičku najde, bude mít štěstí. V dolní řadě je pak Kori-san (Kóri-san, doslova "Pan Led"), který je velmi zarputilý a moc toho nenamluví, ale je velký brácha všech, tak se na něj ostatní můžou spolehnout. Vedle něj je Mizuzu-kun ("Chlapeček Voda"), který se pořád usmívá a má pružnou vodovou kůži. A jako poslední je Shizu-kun (Šizu-kun, "Kapička"), což je malinkatá kapka, která je ještě miminko.

S designem Awawa-chan vznikají dodnes v Japonsku v malé míře nové papírenské potřeby.

Banao
Banao je elitním pracovníkem velké společnosti. Je to banán mužského pohlaví, má 30 let, měří 180 cm, je chytrý, má bílé zuby a svěží dech, a především je to všemi milovaný gentleman s velkým srdcem.

Také je dobrý ve sportech, rád se hýbe a má rychlé nohy (ehm :D - to se vážně píše v jeho profilu).


Banán Banao má stejně jako Awawa-chan promyšlený svůj svět. Design zahrnuje i jeho rodinu a spolupracovníky, dokonce jeho kočičího mazlíčka. Tento design možná není mezi Japonci až tak běžně známý, ale v rámci společnosti Kamio patří mezi ty oblíbené. Navíc jsem si jistá, že minimálně ve velkém hračkářství KiddyLand v Tokiu jsem viděla celý regál vyhrazený jen produktům s touto postavičkou.

Love Tomo
Love Tomo (Tomo znamená v japonštině "kamarád) je série ilustrací ze školního života plného kamarádství a nezapomenutelných chvil. Zahrnuje více různých holčičích, ale i klučičích postaviček.


Další postavičky a designy společnosti Kamio:
Miracle Girls, Natto-san, Osora no Sanpo, Café Café, Happy March, Fairy Tale World, Dreamy Friends... a mnoho mnoho dalších.

Skeny z mé Kamio sbírky:
Alice In Wonderland Sweets
Ramen-chan

Obrázky užité v tomto příspěvku nejsou mým vlastnictvím, jejich zdrojem jsou stránky společnosti Kamio www.kamiojapan.jp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama