Poznámka: Tento blog byl přemístěn z www.kawaiiland.sblog.cz z důvodu ukončení služby SBLOG.
Ve všech mých obrázcích však zůstal vložený původní odkaz - přiznám se, že po přemístění blogu už
jsem neměla sílu předělávat ještě odkazy ve všech obrázcích. Prosím tedy o pochopení.
Nekopírujte, prosím! Všechny články na tomto blogu jsou stoprocentně mou vlastní prací (napsané
z vlastních zkušeností a znalostí). A pokud není uvedeno jinak (viz minimum obrázků s připsaným zdrojem),
jsou i obrázky mé vlastní fotografie či skeny.

Mind Wave

30. prosince 2011 v 20:36 | Tsuki |  ~Mind Wave~
Mind Wave (マインドウェイブ, japonsky čteno Maindo Ueibu) je hodně činná japonská společnost, která se, stejně jako všechny ostatní zde zmíněné společnosti, zaměřuje na výrobu papírenských potřeb s kawaii designem - hlavně samolepky, bloky a dopisní papíry. Dále vyrábí v malé míře třeba pouzdra, kosmetiku aj.

Tato společnost vznikla roku 1990 oddělením se od společnosti Kamio (později se stejným způsobem oddělila od velké společnosti Kamio také společnost Q-lia). Jako většina japonských kawaii společností sídlí v Ósace.

Internetové stránky: www.mindwave.co.jp

Postavičky a design:
Jeden z nejstarších designů společnosti Mind Wave je Usacolle Friends (postavičky oválných králíčků), který má i vlastní stránky www.usacolle.com . Během let však vzniklo velké množství různých postaviček a designů, některé již upadly v zapomnění, jiné jsou i teď oblíbené. Už dlouhou dobu slaví úspěch především design Ichigo Ichie (česky čti Ičigo Ičie), se kterým vzniklo již mnoho sérií papírenských potřeb.

Ichigo Ichie
"Ichigo Ichie" doslova v japonštině znamená "Jeden čas, jedno setkání" a jedná se o termín, který se používá k označení nějaké jedinečné události, která se může udat jen jednou v životě, a tak bysme si jí proto měli vážit a vychutnat si ji. Tento termín se často používá na japonských čajových obřadech, ale můžete ho použít pro jakýkoliv zážitek, který se vám zdá výjimečný. Společnost Mind Wave ho použila jako název svého designu ze školního prostředí, který je velmi podobný designu Love Tomo společnosti Kamio (viz kategorie Kamio). Je to design založený na přátelství a lásce. Vystupují zde holčičí i klučičí postavy kamarádů, kteří si, jak napovídá název designu, užívají vzácné chvíle přátelství.


Osobně musím říct, že mám tento design o něco raději než Love Tomo společnosti Kamio.

Další postavičky a designy společnosti Mind Wave:
Yuru Animal, Baby Jam, Sweetie Prism, Berry Bear... atd atd.

Skeny z mé Mind Wave sbírky:
Ichigo Ichie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama