Poznámka: Tento blog byl přemístěn z www.kawaiiland.sblog.cz z důvodu ukončení služby SBLOG.
Ve všech mých obrázcích však zůstal vložený původní odkaz - přiznám se, že po přemístění blogu už
jsem neměla sílu předělávat ještě odkazy ve všech obrázcích. Prosím tedy o pochopení.
Nekopírujte, prosím! Všechny články na tomto blogu jsou stoprocentně mou vlastní prací (napsané
z vlastních zkušeností a znalostí). A pokud není uvedeno jinak (viz minimum obrázků s připsaným zdrojem),
jsou i obrázky mé vlastní fotografie či skeny.

Q-Lia

30. prosince 2011 v 20:53 | Tsuki |  ~Q-Lia~
Q-Lia (クーリア, japonsky čteno Kúria) je společně s Mind Wave druhou společností, která vznikla oddělením se od Kamio. Takto se osamostatnila roku 1996 a zařadila se mezi další společnosti tvořící výrobky s kawaii designem, především tedy papírenské potřeby. Jako většina jiných kawaii společností má sídlo v Ósace.

Internetové stránky: www.qlia.com

Postavičky a design:
Nejznámější postavičkou společnosti Q-Lia je Shizuku-chan (český přepis: Šizuku-čan), což je kapička deště, která se údajně zrodila na mraku. Tento design společnosti Q-lia vznikl roku 2001 a zahrnuje i další postačiky (kamarády Shizuku-chan). Od té doby si získal takovou oblibu, že vzniklo množství knih a komiksů s touto postavičkou, dokonce i kreslená pohádka (anime). Proto se Shizuku-chan stal jakýmsi maskotem společnosti Q-Lia, jak ostatně můžete vidět na jejich oficiálních stránkách (osobně si však myslím, že je škoda, že na stránkách Q-Lia je jen Shizuku-chan, zatímco ostatní designy, které jsou mnohdy podle mého zajímavější nebo pěknější, vůbec nezmiňují).


Společnost Q-Lia vytvořila za léta působnosti množství pěkných designů a postaviček, většina z nich však rychle upadla v zapomnění a ví o nich spíš sběratelé. Jednou z hodně oblíbených starších postaviček je Occhan (český přepis: Oččan) - tohle slovo v japonštině znamená něco jako "starý chlápek" a postavičkou je skutečně lehce plešatící stařík. To by samo o sobě nebylo vůbec zajímavé, ale tento stařík Occhan se vyžívá v zeleném čaji, a tak je většinou k vidění napěchovaný v hrnku čaje. Jde tady o slovní hříčku. V japonštině se totiž čaj řekne "ča" nebo "oča". Proto byla postavička Occhan (Oččan) spojena s čajem, protože její název obsahuje "ča". Design s tímto staříkem pak zahrnuje různé vtipné průpovídky, které vždy obsahují "ča". Potěšilo mě, když jsem našla stránky věnující se této vtipné postavičce: http://www.seacoast.co.jp/ochyan/ (je zvláštní, že na ně není odkaz ze stránek Q-Lia, protože se zdají být oficiální).


Jiné postavičky společnosti Q-Lia obvykle nejsou příliš známé, ale některé můžete vidět v mých skenech bloků nebo v sekci "Sbírka samolepek".

Skeny z mé Q-Lia sbírky:
Mochi Mochi Friends
Panda Clinic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama